Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2012-02-07

  Komentāri blogam: Mana vecvecmamma un referendums

  Komentāru lapa: | 1 |


  Neo 2012-02-07 20:26
  Mēs uzvarēsim - zinu droši!


  esko 2012-02-08 02:36
  Neredzu jēgu balsot PRET. Vairums politikāņu tāpat ar okupantiem runās okupantu valodā. Vairums politikāņu ar sabiedrības atbalstu turpinās integrāciju. Un vairums PRET balsotāju ar krieviem un okupantiem arī pēc 18.februāra turpinās runāt krieviski.

  De jure krievu valoda nebūs valsts valoda, bet de facto ir un būs. Un tikai tāpēc, ka latviešiem nav pašcieņas un nav krietnas nacionālās pašapziņas.

  Pateiksim bezkaunībai PRET, bet viņi to ātri aizmirsīs un turpinās iesākto rusifikāciju. Vienīgais risinājums ir deokupācija un dekolonizācija!

  Un Sila vecvecmamma spēja integrēties, jo Zemgalē bija latviska vide un, iespējams, viņa bija vienīgā krieviete visā plašajā apkārtnē. Kāda gan integrācija iespējama Daugavpilī un Rīgā, kur ir ļoti krieviska vide un kur latvieši ir minoritāte jeb mazākums?


  Aldona 2012-02-08 10:30
  Cieņa vecmammai un viņas mazdēlam! Pēdējā laikā sāk šķist, ka Padomju savienībai tomēr izdevās izveidot "pārāko" sabiedrību. Varbūt ne līdz galam, bet pietiekoši, lai vairāk nekā 20 gadus pēc tās sabrukuma, šis veidojums būtu dzīvs cilvēku sapņos. Man neizprotamākais ir tas, ka krievu tauta Padomju savienības veiktajās represijās skaitliski cieta visvairāk, tomēr palikušie jūsmo par šo režīmu. Daļa no tiem, kas centās glābties no tīrīšanām vēl pirms kara, atrada patvērumu Latvijā. Liela daļa no tiem bija vecticībnieki, kurus vajāja reliģijas dēļ un kuri apmetās Latgalē. Cita daļa bija inteliģences pārstāvji, kuri, kā zinām, Padomju savienībā bija lieki. Šaubos, vai šie cilvēki un viņu pēcteči, ienīst Latviju - valsti, kas kļuva par viņu mājām, kad no savām bija spiesti bēgt. Bet kopējais rezultāts ir tāds kāds ir. Piecdesmitgades plāns ir paveikts, kaut no graudiem palikušas gandrīz tikai pelavas.


  Haris 2012-02-08 14:31
  [...] noklausoties radio diskusiju starp Lindermanu un studentu korporāciju pārstāvi krievu Trofimovu, kurš aicināja balsot PRET.
  ============================== ============
  Maza piebilde:
  Trofimovs ne tik vien aicināja balsot "pret", bet arī teica, ka "Raivi Dzintaru ciena tāpat kā Lindermanu". Tas ir, nicina.
  Un uzskata Raivi par - mēģinu tulkot nepārtulkojamu krievu teicienu - par "ogām no viena un tā paša dārza".

  Pieņemu, ka pret Jāni Silu šim Trofimovam ir gluži tāda pati attieksme.

  Manis citēto var noklausīties un noskatīties šeit, 32 minūtē, 36 sekundē.
  http://www.youtube.com/watch?f eature=player_embedded&v=U8A3H kthx5g  Jānis Sils 2012-02-08 17:02
  Jā, Hari, to es dzirdēju, tāpat kā vēl dažas man nepieņemamas lietas, bet šajā gadījumā svarīga ir nostāja galvenajā dienas kārtības jautājumā. Un šis apcerējums nav par konkrēto radiodiskusiju, bet gan par pārdomām, ko šī saruna, kopā ar interneta komentāriem, man uzjundīja.


  Leo 2012-02-15 15:48
  Es neesmu latvietis un es ari neesmu krievs. Ar latviesiem es varu sarunaties latviski (valoda nav ideala, bet komunicet es varu brivi) Es daudz dzirdeju par lojalitati, par kuru runa latviesu cilveki. Es ilgi domaju par to un saprotu vienu lietu,kurs no jums ir lojals? Cilveki, kuri grib palikt Latvija, vai cilveki kuri grib atsutit prom no Latvijas lielu iedzivotaju dalu? Cilveki, kuri grib labas attiecibas gan ar eiropu gan ar Krieviju (produktu reeksports starp Eiropu un bijuso PSRS), vai cilveki, kuri vispar nedoma par ekonomiku, bet doma tikai par nacionalam vertibam. Es pats negribu iet balsot par krievu valodu, ka valsts valodu, bet manuprat krievu valodai ir jabut oficialai. Man ir neliels uznemums un pie manis strada tikai tie cilveki kuri brivi runa gan latviski, gan krieviski. Un tapat jebkura arpus valsts uznemuma latvija. Musu ofisa nav atlauts runat par politiku un religiju, visas sapulces notiek latviski, bet ar vairak neka pusi klientu ir jaruna krieviski. Mes izpetijam tirgu un saprotam, ka krievvalodigus latvija JAU palika vairak neka latviesus. Ar ko jus domajat? Kapec latviesi brauc uc vaciju, iriju, zviedriju utt? Atkal okupanti ir vainigie? Kapec lielaka dala no krievvalodigiem jauniesiem brivi runa latviski, bet latviesi negrib runat krieviski? Ta sanaca vesturiski, ka jums ir jadzivo blakus. Un jums ir vienadas velmes. Priks kam taisit robezas viena valsti? Es nezinu nevienu latviesu cilveku, kurs neizmanto krievu vardus. Atvainojos, par slikto latviesu valodu un par to, ka nav nevienas garumzimes


  lacples 2012-02-15 17:38
  Vienkarsi vajag nospljauties uz visiem referendumiem un kopt savas saimnieciibas, ja politikji buutu tik patriotiski, tad vispaar uzliktu nepieskramibas ziiimogu latju valodai.Vajag kaartot saimnieciskaas darbiibas ,lai latvieshiem buutu labi un nospljauties uz to russenju valodu.


  sergej 2012-02-18 10:57
  Leo, problēma rodas no apšaubāmiem cilvēkiem (tādiem, kā rakstā pieminētā kaimiņiene), tieši tādi cilvēki rada sliktu priekšstatu par tautu
  Taču no otras puses, cilvēki, kuri vērtē visu tautu pēc dažiem indivīdiem, paši ir aprobežoti
  Pieņemu, ka Pareto likums strādā arī šeit- uz katru vienu maitas gabalu ir 4 labi cilvēki
  Mani neibrīnītu, ja šāda proporcija +/- būtu spēkā visās tautās
  Tādēļ aicinājums balsot pret, parādot attieksmi pret dažiem cilvēkiem, liekas dīvains (lai neteiktu skarbāku vārdu)
  Pēc tādas pašas loģikas es varu iet balsot par, ar merķi cīnīties pret tādiem cilvēkiem, kā mani bijušie kaimiņi (kuri liekulīgi smaidīja sejā, bet aiz muguras aprunāja manu ģimeni un bieži mēģināja ieriebt) vai tādiem cilvēkiem kā daži no maniem bijušajiem klasesbiedriem (kuri sākumā mēģināja mani fiziski ietekmēt, bet pēc tam, kad tas kļuva viņiem bīstami, pārgāja uz psiholoģisko vardarbību), kuri bija latvieši vismaz 3-5 paaudzēs.
  Taču atšķirībā no daža laba, es saprotu, ka vērtēt tautu nevar un nedrīkst balstoties uz pieredzi ar dažiem subjektiem.
  Šis balsojums ir pārāk svarīgs, lai izvēli balstītu uz bērnību aizvainojumiem, stereotipiem un maldiem.
  Tādēļ aicinu katru objektīvi izvērtēt situāciju un veikt izvēli, kas atbilstu valsts un vairuma iedzīvotāju interesēm, nevis egoistiskām vēlmēm.


  Aksels 2012-02-18 21:30
  Leo- latvieši brauc projām, jo bez ekonomiskiem apstākļiem to arī provocē nenovērstās okupācijas sekas - "padomisms" valsts pārvaldē un uzspiestā homo soveticus vide. Cilvēki ir teikuši,
  ka vieglāk dzīvot īriskā Īrijā nekā krieviskā Latvijā.


  (Miervaldis) 2012-04-26 18:05
  "Aksel" - tu to pareizi pateici!Tie krievi ir kā sodība mūsu tēvzemei un visai pasaulei!


  Maks T 2012-05-05 19:33
  Лучший выход из ситуации было не участие в референдуме вообще. Потому что этот референдум, также как и предыдущая выходка Райвиса Дзинтарса (отмена образования на не государственном языке) - это чистой воды провокации. И те кто ей поддался, независимо от того как проголосовал - это не очень умные люди. Т.к. изначально было ясно, что необходимого количества голосов референдум не наберет - как и получилось.


  Azael 2012-10-21 06:11
  What a beautiful sad story. Many, many times I have gazed upon this chcurh. Like many beautiful chcurhs I am always struck by their architectural beauty, but also by the many rituals that take place inside. What always drew me to this particular one, is the striking color of the stained-glass windows. They're not the same as any other chcurh that I've seen, and the fist time I saw them, I was awed to silence. Each and every time I have gone to San Francisco I stand outside this chcurh and wonder about all it's mysteries. Thank you for giving me another reason for holding this chcurh in my memory. Next time, I promise to wander inside and light a candle for baby Gabe, Mr. Spits, and you.


  lnedjfmt 2012-10-21 20:14
  9m9f0e <a href="http://zxvuwolhivhr.com /">zxvuwolhivhr</a>


  cojkxljua 2012-10-22 07:47
  VxuEiS , [url=http://xgrcvjublzoh.com/] xgrcvjublzoh[/url], [link=http://fceetcahlhup.com/ ]fceetcahlhup[/link], http://zmvbjxfcnugq.com/


  jaykkgumn 2012-10-23 19:01
  g8cVQX <a href="http://jiurpndburaf.com /">jiurpndburaf</a>


  njldde 2012-10-24 01:57
  oHopzB , [url=http://khogesivnbvb.com/] khogesivnbvb[/url], [link=http://jnjdgmrhsbvz.com/ ]jnjdgmrhsbvz[/link], http://epbfdztzrfvf.com/


  VISA LATVIJA 2012-12-25 16:26
  vajadzētu Jums apvienoties, ko?
  http://www.youtube.com/watch?f eature=player_embedded&v=U8A3H kthx5g

  https://twitter.com/pesgroup


  yimstkdocue 2014-08-29 03:13
  L7KbTC <a href="http://wzmxsxsutmwe.com /">wzmxsxsutmwe</a>, [url=http://cwyjwidlnrgx.com/] cwyjwidlnrgx[/url], [link=http://hufcrohefkas.com/ ]hufcrohefkas[/link], http://opwlqnwyowsh.com/


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  17 + 16 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Mana vecvecmamma un referendums - Nacionālisti.lv