Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2009-12-16

  Komentāri rakstam: VL ekonomiskās pamatnostādnes

  Komentāru lapa: | 1 |


  Satraukums 2009-12-16 16:17
  \"Pirmā un galvenā prioritāte ir nodrošināt nepieciešamās investīcijas un finansējumu izglītībā – veidojot ilgtermiņa ieguldījumu cilvēkresursos, jo izglītība ir nozīmīgs instruments ekonomiskās attīstības nodrošināšanai, kas reizē ietekmē iedzīvotāju labklājību, dzīves kvalitāti, kā arī veido sabiedrības attieksmes un vērtības.\"

  Ģeniāls teikums - pat nemēģināšu atšķetināt šo žonglēšanu ar jēdzieniem.

  Bet ja ekonomiskās programmas mērķa sadaļā kā galvenie mērķi izdalīti izglītība un izceļotāju atgriezšana, kam būtu jābūt izglītības un sociālās potikas programmas sastāvdaļām, tad īpaši nopietnu attieksmi tas nerada.

  Prognozēju, ka šī programma būs pamatīgs zobošanās objekts, ja VL sāks reāli pretendēt uz iekļūšanu Saeimā. Mūsu žurnālistikas zieds un konkurenti to garām nepalaidīs.

  Žēl.


  Satraukums 2009-12-16 16:26
  Ā. Izrādās tā nemaz nav ekonomiskās attīstības programma. :) Nevar gan īsti saprast, kas tas ir.


  Jānis Iesalnieks 2009-12-16 16:29
  Ja tu padomātu mazliet vairāk, tad saprastu, ka izglītībai un migrācijai ir vistiešākais sakars ar ekonomiku. It sevišķi šobrīdējā Latvijas situācijā.


  Satraukums 2009-12-16 16:54
  Sakars ir tiešām visam ar visu. Bet ja taisa ekonomisko programmu, tad jākoncentrējas uz ekonomiku, nevis migrācijas politiku, izglītību vai enerģētisko atkarību no Krievijas. Tie ir svarīgi jautājumi, bet tie jāliek atsevišķās sadaļās vai pat atsevišķās programmās, manuprāt.

  Migrācija ir ekonomiskās situācijas sekas, nevis celonis. Izglītība ir viens no galvenajiem cēloņiem, bet situācijas maiņa izglītībā rezultātus var dot ne ātrāk kā pēc 10 gadiem. Bet ekonomikas problēmas ir jārisina tagad, jo pretējā gadījumā pēc 10 gadiem te nebūs nekas vairs jārisina.

  Bet labi, ka par visu domājiet :) Lai veicas.


  Jānis Iesalnieks 2009-12-16 16:59
  Ekonomikā ir nepieciešami gan īstermiņa risinājumi, gan ilgtermiņa. Izglītības sistēmas sakārtošana pieder pie ilgtermiņa risinājumiem, kas augļus nesīs ekonomikā pēc gadiem 10-20. Tu gribi teikt, ka tikai tāpēc, ka ir krīze, mums būtu jāaizmirst par ilgtermiņa risinājumiem? Tas būtu visai tuvredzīgi. Tagad krīzes laikā tiek sagrauts daudz kas, kā negatīvās iltermiņa sekas redzēsim pēc daudziem gadiem. VL nepiekrīt šādai īstermiņa domāšanai, kādu šobrīd piedāvā daudzi.


  Dmitrijs 2009-12-16 18:03
  Bija gaidāms, ka publiskojot VL ekonomiskās nostādnes, būs personas kas rakstīs garus un \"satrauktus\" komentārus. Tiešām, ja vadāmies no principa, ka nekritizē tas nostādnes kuru nav, tad varēja neko nerakstīt. No otrās puses ir skaidrs, ka ekonomikā vienmēr dažādu grupu intereses būs dažādas un brīnumzāles joprojām nav izdomātas, līdz ar to vienmēr būs apmierinātie un neapmierināti.

  Vārs kritika gan nav piemērojams zem segvārda \"satraukums\" rakstošas personas komentāriem, jo tur nav nedz redzējuma, nedz konkrētu piedāvājumu. Ir spekulācijas un apgalvojumi kas nebalstās uz reāliem faktiem vai pētījumiem (piemērām par izglītību un 10 gadiem).

  Īstenībā vērojamā gana interesanta parādība, ir vesela virkne cilvēku, kuri paši nevar kaut ko radīt, bet viņi māk labi rakstīt forumos komentārus - \"jums noteikti vajag...\", \"obligāti dariet to un to\", \"kad beidzot nāksiet pie prāta un darīsiet manis prāt\" un t.t. Kad šīs personas mēģinu uzrunāt un aicinu iesaistīties Vl darbā, ar savu padomu un veltīt laiku kopīgam darba, tad gan parasti tiek atrastas entas atrunas kāpēc ne, vai cilvēciņš vienkārši pazūd...

  Kamēr rakstu šo komentāru, VL birojā notiek tautsaimniecības darba grupas sanāksme, kur tiek strādāts pie VL jaunas ekonomiskās programmas. Šo darba grupu vada ekonomists, vairāku RD deputāts, ekonomikas ministra kandidāts Einārs Cilinskis. Nez vai \"satrauktais\" kādreiz bija izvirzīts uz ekonomikas ministra posteni?...


  Sirdmiers 2009-12-16 18:54
  Satraukumam nav pamata. No kļūdām mācās. Arī VL. Gan jau iemācīsies sadarboties ar ekonomistiem, kas nav pašu rindās. Tad arī būs kvalitāte.


  :) 2009-12-17 00:16
  Esošas nostādnes gan pagrūti nosaukt par neveiksmi! :)


  edis 2009-12-18 16:54
  Izcils savārstījums, derēs par ek.prog. katrai “labējai” partijai. Kritizēt var konkrētas lietas nevis saukļus. Kaut vai par izglītību, vai tiešām neapjēdzat ka valsts finansējums izglītībai ir par 90% zemē nosviesta nauda. Izglītība ir ‘prece’ kas būtu jāpērk vecākiem priekš savam bērnam vai arī pašam jāmaksā un ne valstij ne “Visu Latvijai” te nebūtu ko jaukties.


  Jānis Iesalnieks 2009-12-18 23:37
  Ja izglītība ir "prece", tad varbūt tavuprāt arī valsts ir prece?


  Dmitrijs 2009-12-19 19:43
  Tieši otrādi, tikai un vienīgi valsts nosaka izglītības mērķi un izglītības programmu saturu!
  Ja \"ļaut pirkt vecākiem\", tas nozīmē, ka pieļaut krievskolēnu štaba tipa \"cīņu\" izglītības sistēmā nepārtraukti. Ne jau vecāki (starp citu visi vēlas lai bērni kļūtu par personībām) noteiks izglītības sistēmas saturu un būtību. Tu edis dziedi kā PCTVL un pārējie prokrieviski mošķi, viņi arī vēlējas lai Latvijā paši vecāki nosaka kurā valodā mācīties viņu bērniem...


  edis 2010-01-04 19:52
  Jāni Iesalniek, valsts var būt arī prece, jo valsts tā ir teritorija kuru (kurā) ……. , turpināt varētu ja kāds no jums vispār to grib zināt , nevis dzīvot ilūzijās vai ‘politiski čakarēt citiem smadzenes’ . Valsti kā preci, nē, pareizāk šinī gadījumā kā instrumentu ‘pērk’ tie desmiti un desmiti tūkstošu kuri ir devušies uz UK vai Īriju un nejau tāpēc ka te viņiem kāds neļautu dziedāt un dejot ‘tūdaliņ tāgadiņ’ .
  Dmitrij , Tu esi vai nu tāds ‘mazs’ Staļins vai Hitlers tikai bez varas .  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  14 + 19 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam VL ekonomiskās pamatnostādnes - Nacionālisti.lv