Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejs aicina novērtēt šīs sezonas jaunumus
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2011-06-03

  Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejs aicina novērtēt šīs sezonas jaunumus

  Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 2011. gada vasaras sezonu ir uzsācis ar vairākiem pārsteigumiem saviem apmeklētājiem, piedāvājot jaunus pakalpojumus un krāšņus notikumus. 

  Šīs sezonas jaunums ir autovilcieniņa 30 minūtēs apkārt Latvijaidarbības uzsākšana. Tādējādi būs iespējams apskatīt muzeju, braucot pa galveno eju un atpakaļ virzienā pa ceļu gar Juglas ezera krastu. Vilcieniņa pasažieri varēs no tā izkāpt vairākās vietās maršruta laikā un iekāpt nākamajā reisā, lai turpinātu braucienu, uzrādot iepriekš iegādāto brauciena biļeti.

  Lielu gandarījumu par Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja šīs sezonas jaunumiem pauž muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja Iveta Ārgale: "Apmeklējot mūsu muzeju, ikvienam tas nozīmē pabūt pie dabas, rast harmoniju un uzzināt vairāk par latviešu tautas tradīcijām. Šogad muzejs varēs piedāvāt arī skaistuma un veselības nostiprināšanas virzienu, piedāvājot jau gadatirgus laikā 4.-5. jūnijā ikvienam interesentam apmeklēt pirts pļavu. Turpmāk pēc iepriekšēja pieteikuma profesionāls pirtnieks nopērs īstā latviešu pirtī ekspozīcijas sētāJaunsaimniecība.

  Visus aicinu apmeklēt līdz šim nebijušu Jāņu ielīgošanas pasākumu, kas ilgs no 19. jūnija un noslēgsies ar Zāļu vakara balli Jāņu dienas rītā. Centīsimies, lai šajās dienās muzejā "dzīvo" katra māja:  visās sētas norisināsies aktīva darbība: pļaus zāli, siens sieru, ravēs dārzu, skaldīs malku, pušķos durvis... Ielīgošanas laikā varēs uzzināt, kā šos svētkus tradicionāli svinēja katrā Latvijas novadā, būs Gardēžu diena, Amatu diena, Sentēvu tradīciju diena, Rotāšanas diena un Zāļu diena. Savukārt īsti latviska līgošana notiks Zāļu vakarā Brīvdabas muzejā 23. jūnijā. Noausim kājas, dancosim un iesim rotaļās. Ļausimies spirgtajam Jāņu nakts garam, lai arī mūsu balsis iedzied gada īsākās nakts dziesmas. Pīsim vainagus no trejdeviņām Jāņu zālēm un lēksim pāri ugunskuram. Zāļu vakarā ikviens varēs baudīt pasākuma atbalstītāja AS Aldara Tradicionālās kolekcijas alu - Dūmaku, Kviešu un Muižnieku, kuri ir izcili ar vietējiem ēdieniem."

  Jau šogad muzejs ir uzsācis veikt pasākumus, lai uzstādītu jaunu Ginesa rekordu, veidojot lielāko koka karoti pasaulē. Pirmais posms šī panākuma sasniegšanai būs šogad 4.-5. jūnija gadatirgus laikā, kad gan lieli, gan mazi amatnieka Aināra Vanaga vadībā aicināti piedalīties Baltijā lielākās karotes grebšanā, kuras garums varētu sasniegt 3 metrus.

  Šīs sezonas jaunums ir Mūsdienu amatniecības gadatirgus 27. augustā. Ja tradicionālajā jūnija sākuma gadatirgū ir pārstāvēta etnogrāfiskā tautas māksla, tad Mūsdienu amatniecības gadatirgū - šobrīd aktuāli un moderni darinājumi, pulcējot jaunos māksliniekus un amatniekus, kas savos darbos izmanto ne tikai tradicionālus materiālus. Laba ziņa visiem tiem, kas apmeklēs 4.-5. jūnija gadatirgu - uzrādot šī pasākuma biļeti, varēs saņem Ls 1,00 atlaidi ieejai Mūsdienu amatniecības gadatirgū.

  Kopš 2011.gada 1. maija ir mainīta Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ieejas maksa. Vasaras sezonā  no 1. maija līdz 31. oktobrim biļete pieaugušajiem ir Ls 2,50, studentiem - Ls 1,50, skolēniem, pensionāriem, II un III grupas invalīdiem - Ls 1,00. Patīkams jaunums ir ģimenes biļete, kas maksā Ls 5,00. Tā paredzēta 2 pieaugušajiem un 2-4 bērniem līdz 16 gadu vecumam vai vienai daudzbērnu ģimenei, un samazina kuplāku ģimeņu izdevumus muzeja apmeklējumam.

  Ir ieviesta arī Muzeja drauga karte par Ls 3,00 ar derīguma termiņu - 2 gadi. Drauga kartē nodrošina atlaides ieejas biļetēm (vidēji par Ls 0,50 santīmiem lētāk), vienu pārskata ekskursiju īpaši izziņotā laikā bez maksas, divu pasākumu apmeklējums bez maksas (izņemot Gadatirgu jūnijā), bezmaksas dalība izstādes autora vadītā ekskursijā muzeja rīkotajās izstādēs īpaši izziņotā termiņā.

  Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs atrodas Juglas ezera krastā un apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00. Muzejā izveidotas latviešu zemnieku, amatnieku un zvejnieku sētas. Visās apskatāma pastāvīgā ekspozīcija - sadzīves un darba priekšmeti, interjera iekārtojums, kas raksturo laika posmu, novadu un mājas saimnieku nodarbošanos.

  Autors: Iveta Ārgale/Aija Gusare
  Avots: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs


  Ievietotāja profils | Komentāri (6)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook