Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
"Lielkrūzes" aizcina uz Vislatvijas Dziesminieku saietu!
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2011-08-05

  "Lielkrūzes" aizcina uz Vislatvijas Dziesminieku saietu!

  No 12. līdz 14. augustam Jaunpiebalgā, ekosaimniecībā Lielkrūzes notiks Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2011.  Saietā tiek gaidīti visi, kas vēlas izdziedāt dvēseles priekus un sāpes, vēlas dzirdēt, kā savu pār malām plūstošo dvēseli izteic dziesminieki, aicina Vislatvijas Dziesminieku saieta 2011 organizatori. 

  Vislatvijas Dziesminieku Saieta rīkotāji augustā atkal visus, kas vēlas izdziedāt dvēseles priekus un sāpes, vēlas dzirdēt, kā savu pār malām plūstošo dvēseli izteic dziesminieki, aicināt kopā Lielkrūzēs. Kas satrauc trauksmainā 21. gadsimta dziesminiekus, kā viņu jutīgā dvēsele jūt un izteic šo laiku. Vai ar smeldzīgiem un tiešiem vārdiem atkal gribas visus sapurināt cīņai, varbūt laiks ir mainījis dziesminiekus, un viņi šobrīd ir vairāk dziļdomīgi vērotāji, kuru balādes uzrunā kā savulaik vecajo viedie un teiksmaini redzējumi.

  Dziesminieki vienmēr ir pulcējušies kopā, kad cilvēkiem ir grūtāk. 80. gadu beigās radās nepieciešamība pēc spēka, kas ir mūsu dziesmās un dzejā. Juris Vilcāns, Andris Bergmanis un vēl vairāki cilvēki pulcināja kopā dziesminiekus sākumā Jelgavā, vēlāk Cēsīs, saucot šo pasākumu nedaudz vāciski - folkfestivāls. Toreiz nācām kopā, lai pamostos, lai būtu atkal dzīva tauta, lai visi kļūtu par savējiem. Arī šobrīd nav viegls laiks.

  Pagājušā gadā dziesminieks Uldis Kākulis mani uzaicināja aizbraukt uz „Lielkrūzēm" pie Valentīnas Dolmanes, lai parādītu vietu, kur varētu pulcēties dziesminieki. Aizbraucām, nostājos šīs vietas centrā un uzreiz sapratu, ka tur gribu ieaugt ar kājām kā ar saknēm, gribu palikt vienmēr. Tā ir vienīgā mājvieta, kur iespējams šāds dvēseles mūziķu saiets," preses konferencē par Vislatvijas Dziesminieku Saietu sacīja Imants Kulinskis, saieta režisors, aicinot visus dziesmu un dzejas draugus uz tikšanos arī šogad.

  Galvenie notikumi Vislatvijas Dziesminieku Saietā šogad būs atklāšanas rituāls 12. augustā pulksten 20, ko papildinās Agra Dzilnas veidotās ugunsskulptūras un trīs koncerti 13. augustā: pulksten 15 koncerts bērniem, pulksten 18 ieskaņas koncerts ar jauno dziesminieku piedalīšanos, pulksten 22 saieta noslēguma koncerts. Sestdien Lielkrūzēs darbosies muzikālā, atdzejas un improvizācijas darbnīca. Šķūnī paredzēta vēsturisku kino kadru demonstrēšana, apkārtnes dabu varēs iepazīt, dodoties pastaigās. Abus vakarus pēc koncerta notiks nakts sadziedāšanās līdz rīta gaismai vai kamēr vien balss neaizlūzt.

  Dziesminieku saietā šogad piedalīsies Arnis Miltiņš, Ieva Akuratere, Amanda Aizpuriete, Jānis Elsbergs, Haralds Sīmanis, Valdis Atāls, Kārlis Kazāks, Agita Draguna, Kaspars Dimiters, Austra Pumpure un Austrasbērni, Raimonda Vazdika, Uldis Kākulis, Maija Kalniņa, Elīna Līce-Štrausa un daudzi citi Latvijā plaši pazīstami dziesminieki un dzejnieki, kā arī jaunie talanti.

  Kad pagājušā gadā mūs, dziesminiekus, aicināja uz Jaunpiebalgu, kur it kā notikšot „Vislatvijas Dziesminieku Saiets", braucām nezinot, ko tas nesīs. Satikt savējos, tas bija skaidrs. Bet to, kas tur notika, vārdos nevar izstāstīt. Spēks, kas radās no kopābūšanas „Lielkrūzēs", radīja pārliecību - tā ir tā dainu zeme. Man radās tāda ideāla Latvijas sajūta, un nevis kā pastkartīte, kā muzejiska lieta, bet sajūta, ka viss notiek tieši šeit un tagad - dziesmas, dzeja, kopīga klusēšana, smiešanās, kliegšana un, iespējams, arī asaras dzīvi lej iekšā to sajūtu, ka ir nācijas un tautas, un ir pienākums. Ka mums ir ne tikai jānes šī bāru tautas sajūta, bet ir jāsapurinās un jāiet tālāk. Liels paldies visiem, kas atvēl savu laiku, naudu un savu sētu, lai organizētu pasākumu, kas sniedz šādas sajūtas," par pagājušā gadā saietā pieredzēto stāsta dziesminiece Maija Kalniņa no Liepājas.

  Šogad Vislatvijas Dziesminieku Saiets notiks vienlaikus ar Jaunpiebalgas novada svētkiem Izvēlies Piebalgu!. Svētki kā allaž ietver amatnieku izstādi - gadatirgu ar plašu kultūras programmu, kuras noslēgumā Jaunpiebalgas estrādē koncertēs grupa Pērkons, bet ballē muzicēs grupa Zelta (Dzelzs) vilks. No Dziesminieku saieta norises vietas uz gadatirgu kursēs autobusi.

  Vislatvijas Dziesminieku Saietu rīko SIA RJK un Latvijas Mūzikas atbalsta fonds, sadarbībā ar Vides biedrību Krūzes un Jaunpiebalgas novada domi.

  Biļetes uz Vislatvijas Dziesminieku Saietu 2011 var iegādāties „Biļešu Paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

  Informāciju sagatavoja

  Ilze Zveja

  Tālr. 29140797

  e-pasts: ilze@saiets.lv

  Avots: saiets.lv


  Ievietotāja profils | Komentāri (6)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook