Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Jēkabpilī norisināsies tautas mākslas festivāls «Tautu vārti vaļā vērti»
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2011-08-22

  Jēkabpilī norisināsies tautas mākslas festivāls «Tautu vārti vaļā vērti»

  27. augustā Jēkabpilī norisināsies starptautiskā Tautas mākslas festivāla noslēgums „Tautu vārti vaļā vērti". Jēkabpilī sabraukušās folkloras kopas, kori un deju kolektīvi jau sākot no dienas vidus pieskandinās Sēļu sētu un Vecpilsētas laukumu, bet vakarā - vienosies kopīgā dižkoncertā Krustpils saliņā. Projekts noris ar ES fondu atbalstu.

  Gara mantas ir mūsu lielākā vērtība, ko neēd kodes un nemaitā rūsa. Mūsu identitātes zīmes ir mūsu tautas tradīcijas, kurās līdzināmies un salīdzināmies, ar kurām lepojamies, esam bagāti un esam diži. Ik pa laikam veram vaļā savas pūra lādes un gara mantas ārā ceļam, lai uzturētu tās spēkā, nodotu tālāk un rādītu citiem. Mēs esam atvērti, mēs atveram savus tautu vārtus, aicinot ienākt un iepazīt mūs un vēloties iepazīt citus.

  Jau no pulksten 11:00 Jēkabpils vēstures muzeja brīvdabas nodaļā „Sēļu sēta" sāks darboties amatnieku tirgus - amatnieku lepošanās ar savu talantu, meistarību un prasmēm. Pulksten 11:00 Vecpilsētas laukumā koncertēs deju kopas, bet no pulksten 12:00 - 14:00 „Sēļu sētā" folkloras kopas uzvedumā „Maize ir kā pasaule..." izstāstīs maizes ceļu līdz galdam.

  Savukārt pulksten 19:00 visi pilsētnieki un pilsētas viesi aicināti uz festivāla noslēguma dižkoncertu „Tautu vārti vaļā vērti". Dižkoncerta režisore Inta Ūbele stāsta: „Vārtus mēs atveram un aicinām iekšā savā sētā - tas ir viesmīlības un draudzības žests. Vārtus mēs atveram un dižojamies ar savas sētas tradīcijām, smukumiem un tikumiem. Pa vārtiem ienākot, mēs sasveicināmies un atdodam godu saimniekiem. Pa vārtiem ienākot, mēs salīdzinām, kas citā sētā atšķirīgs un kas kopīgs ar mūsējo. Nākot viens pie otra, mēs dalāmies savā bagātībā, savās prasmēs, savās tradīcijās. Ikviens, kas ienāk pa VĀRTIEM, kļūst par dalībnieku kopīgā norisē. Tādēļ aicinu ikvienu ienākt pa šiem tautu vārtiem un kļūt par Notikuma dalībnieku!"

  Jēkabpils pilsētā 27.augustā ieradīsies aptuveni 150 folkloras kopu dalībnieku, ap 300 dejotāju un tikpat koristu. Tādēļ aicinām pilsētniekus būt draudzīgiem un kopā izbaudīt svētkus!

  Avots: Jēkabpils pilsētas pašvaldība 


  Ievietotāja profils | Komentāri (7)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook