Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Eirodisciplīna, koma un neesoša valsts, kuru lamājam
  • BLOGS
  • 2012-05-29

  Eirodisciplīna, koma un neesoša valsts, kuru lamājam

  Man jau ilgus gadus nav ne mazāko ilūziju par varas tehnoloģiju būtību, demokrātijas izkārtnes fikciju, strauju sociālpolitisku pārmaiņu iespējamību. Tomēr, ir skumji, ja arī aktīvāko un domājošo cilvēku daļa ļaujas vispārējās komas stāvoklim. Par komu runāju tādēļ, ka stāvoklis, kad organisma (valsts) funkcijas tiek uzturētas bez smadzeņu (nacionālo interešu pamatprincipu) līdzdalības ar organismam pieslēgtu sistēmu (ES institūciju) palīdzību ir valstiska koma.
  Pašlaik Saeimā pilnā sparā risinās fiskālās disciplīnas normu (Līguma par stabilitāti, koordināciju un pārvaldību ekonomiskajā un monetārajā savienībāiestrāde Latvijas likumos un Līguma ratificēšana. Kas tas ir un ko no tā varam sagaidīt?

  Īsumā to var raksturot kā ES izmisīgu mēģinājumu, saturēt kopā pa vīlēm irstošo savienību. Šī mērķa vārdā tiek noteikti strikti ierobežojumi valstu tēriņiem, budžeta deficītam, papildus kontroles mehānismi un spēcīgāka centralizācija.
  Pāris būtisku piemēru; * Līgumu parakstījušajām valstīm tiek noteikts pienākums veidot līdzsvarotu budžetu vai budžetu ar pārpalikumu. Latvijas gadījumā tas nozīmētu vēl drakoniskākus konsolidācijas pasākumus. * Līgumslēdzējiem visasekonomiskās reformas obligāti jāsaskaņo ar ES centrālajām iestādēm, tāpat jāziņo par jebkuriem plāniem, saistībā ar valsts vērtspapīriem. Tas nozīmē tikai to, ka bez atļaujas nebūs iespējamas aktivitātes savas uzņēmējdarbības vides uzlabošanai.Disciplinēšanās ir interesanta lieta. Jo viens ir tēriņu iegrožošana lielām, stabilām un augošām ekonomikām, otrs - svara nomešana badacietējiem...
  Interesanti ir Dombrovska valdības likumprojektā ierakstītie mērķi un iemesli, kādēļ šis līgums jāparaksta. Citēju no likumprojekta anotācijas. Tātad, ar šo brīnumjauko līgumu "Piedalīsimies ES rīcībpolitiku izstrādes procesā, vienlaicīgi aizstāvot savas nacionālās intereses, ES vienotu ārpolitiku un Eiropas Savienības padziļinātu integrācijas procesu.Atbalstīsim ES tālāku integrāciju un ES politisko un ekonomisko vienotību." Šis līgums arī risinās Latvijai ļoti būtisku problēmu - "Līguma mērķis ir stiprināt EMS ekonomikas pīlāru...", jo "Latvija ir noteikusi mērķi pievienoties eirozonai 2014.gadā." 
  Citās valstīs? Čehija un Lielbritānija neparakstīja, paskaidrojot, ka tas laupa valstisko suverenitāti, Francija izsakās par iespēju neratificēt, no 25 parakstījušajām pagaidām parlamentos to atbalstījusi Slovēnija un no ES labvēlības atkarīgās, gandrīz pilnībā bankrotējusī Grieķija un uz defolta robežas balansējošā Portugāle. Bet tas nekas, jo ES centrālvara laikam ir visu ieplānojusi arī attiecībā uz ratificēšanu, jo, kā atklāj MK likumprojekts "Līgums stāsies spēkā, kad to būs ratificējušas vismaz 12 eirozonas dalībvalstis, kas plānots līdz 2013.gada 1.janvārim."
  Latvijā pagaidām vēl īsti nevar saprast, jo runā, ka nepieciešamās 2/3 deputātu balsu pagaidām nav izdevies sakasīt atbalstam. Bet ļoti iespējams, ka atbalsts tomēr būs, jo kā liecina jau minētā likumprojekta teksts - līgumam ir bijusi sabiedriskā apspriešana. Sabiedrību pārstāvējušas tādas daudzskaitlīgas, nacionālās intereses aizstāvošas organizācijas kā eiropionieru klubiņš "Māja", Providus, Eiropas kustība Latvijā....Un sabiedrībai nebija iebildumu:)
  Centralizācija ar to nebeigsies, jo pirms pāris dienam ES viens no galvenajiem rumpjiem Rompejs ir paudis atbalstu uzmetumam par vēl ciešāku varas centralizēšanos tuvākajā desmitgadē skat. http://euobserver.com/19/116362
  Viena lieta, ko es būtu priecājies redzēt, dzirdēt un lasīt, ir Nacionālās apvienības pārstāvju pozīcija ar skaidru nacionālo interešu aizstāvēšanu un minētā līguma, tostarp ari pievienošanās eiro, noraidīšana. Nešaubos, ka SC gan nekautrēsies piesaukt nacionālās intereses, suverenitātes apdraudējumu. Skaidrs, ka viņu intereses ir citas, bet vai nav tā, ka nacionāli orientētā NA, šajā gadījumā nepilda nacionālo interešu aizstāvību, ļaujot nišu piegružot ar SC divkosigo retoriku?
  Un visbeidzot - nevajag teikt, ka valsts mums nekāda un latvieši nav spējīgi valsti veidot - tas ko redzam ir tikai valstisks veidojums. Valstij vēl jātop.
  Avots/likumprojekts


  Ievietotāja profils | Komentāri (10)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook