Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Rīgas dejotāju svētki
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2009-06-01

  Rīgas dejotāju svētki

  foto: ntz.lv

  Rīgas dejotāju svētki pulcēs rekordlielu dejotāju skaitu.
  7.jūnijā Arēnā Rīga notiks dalībnieku skaita un repertuāra ziņā lielākais Rīgas dejotāju svētku koncerts „Vedam danci šovakar". Vairāk nekā 1800 dalībnieki no 49 Rīgas kolektīviem deju zīmējumiem bagātā lieluzvedumā izdejos ne vien zināmas un jau iemīļotas dejas, bet arī pavisam jaunas horeogrāfijas, kas godalgotas šī gada Jaunrades deju konkursā.

   

  „Pirmie Rīgas dejotāju svētki kā Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīciju atvasinājums notika pirms četriem gadiem, un kopš tā laika dejotāju sanākšana svētku starplaikā tiek rīkota katru otro gadu. Tā kā dejotgribētāju skaits ir pieaudzis, šī gada svētki, kopskaitā trešie, būs plašākie, kādi līdz šim notikuši," stāsta lielkoncerta mākslinieciskā vadītāja Ingrīda Saulīte.

  „Lieluzveduma dalībnieki izdejos labākos fragmentus no Dziesmu un deju svētku programmas, vienlaikus ieskatoties arī nākotnē, jo ar lielajiem svētkiem jau nekas nebeidzas. Tieši tāpēc koncerta programmā iekļautas arī labākās Jaunrades konkursā izrādītās dejas," stāsta režisore Anna Jansone.

  Koncerta noskaņu un sajūtas papildinās arī īpaši sagatavots video noformējums. Jau pirms koncerta uz lielajiem ekrāniem būs redzama dejotāju ikdiena - labākie foto mirkļi, mēģinājumu un koncertu gaisotne, bet katras dejas laikā izjūtas paspilgtinās atbilstošs video materiāls.

  Koncerta programma un dejotāju veidotie horeogrāfiskie zīmējumi sagatavoti, lai būtu saistoši gan deju kustības dalībniekiem, gan tiem, kuri dejotāju koncertus tradicionāli apmeklē tikai Dziesmu un deju svētku laikā.

  Īpaši koncerta vajadzībām Arēnā Rīga tiks izbūvēta deju grīda un koncerta mēģinājumi notiks četru dienu garumā pirms tā.

  Rīgas dejotāju svētku koncerta „Vedam danci šovakar" sākums 7.jūnijā plkst.18, ieeja Arēnā Rīga no plkst.17. Biļetes uz pasākumu pieejamas „Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī internetā - www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas šobrīd no Ls 8 līdz Ls 15.

  Avots:kultura.lv


  Ievietotāja profils | Komentāri (2)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook