Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Animācijas filma pēc teiku motīviem
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2009-06-13

  Animācijas filma pēc teiku motīviem

  Studijā "Atom Art" tapis jauns piecpadsmit minūšu garš animācijas filmu cikls "Reiz Dievs...", kas veidots pēc latviešu tautas teiku motīviem par to, kā prātīgais Dievs un pamuļķis Velns pasauli radījuši. Izrādās, abi pielikuši roku gan saules un mēness, gan dzīvnieku un cilvēka radīšanā.

  Filmas pirmizrāde notiks 17.jūnijā „Tehnoannas pagrabos” A.Briāna ielā 8, kuros skatītajiem pašiem nāksies radīt pasauli un atrast ceļu uz gaismu.

  Jaunajā animācijas filmu ciklā apvienotas trīs režisores Māras Liniņas (filmu "Ragainītis, Mūziks un Bubesīte", "Ūdensvīrs", "Kā sapnī" u.c. autore) filmas, kas veidotas sadarbībā ar māksliniekiem Ievu Jurjāni, Kristīni Jurjāni un Ilmāru Blumbergu. Katrai no filmas daļām ir ne vien cits mākslinieks, bet arī komponists - Kaspars Dimiters, Uģis Vītiņš un Nils Īle.

  Ievas Jurjānes krāsainais un izsmalcinātais zīmējums ar lādzīgu humoru ataino saules, mēness un zvaigžņu rašanos. Filmas otrās daļas "Kā govs un kaza radās" māksliniece ir Kristīne Jurjāne, un tā veidota maigā pasteļtoņu akvareļtehnikā. Pārsteidzošs ir arī pazīstamā mākslinieka Ilmāra Blumberga oriģinālais piegājiens animācijai – viņam raksturīgās grafiskās līnijas, plastiski savijoties un atšķetinoties, veido grotesko trešo daļu "Kā radies cilvēks".

   

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (2)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook