Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Starptautiska izstāde par zīmēm
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2009-06-16

  Starptautiska izstāde par zīmēm

  Šo ceturtdien, 18.jūnijā plkst. 16.00 v/a "Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs" izstāžu zālē Brīvības gatvē 440 notiks II starptautiskās izstādes "Zīmes tautas lietišķajā mākslā" atklāšana.

  Izstādes tēma ir saule - viena no pamata zīmēm un simboliem pasaules kultūrā. Saule kā neizsīkstošs, varens un mūžīgs gaismas un siltuma avots jau kopš aizvēsturiskiem laikiem piesaistījis cilvēku uzmanību.

  Izstādē ar saviem darbiem piedalīsies meistari no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

  Igauniju pārstāvēs tekstilmākslinieces Līsas Tomasbergas darbi, kas ietilpst ciklā "Ar mīlestību Setumā", ko iedvesmojusi jau gadiem ilgusī interese par šī Igaunijas dienvidaustrumu rajona rokdarbu mantojumu, kultūru un dabu. Darbi ir darināti vilnas velšanas tehnikā un to ideju autore ir smēlusies setu tradicionālajā tautas mākslā, kur savdabīgā veidā ir savijušās pareizticīgās baznīcas tekstila tradīcijas ar senajiem setu rakstiem.

  Lietuvu prezentēs Audrone Lampickiene un Odeta Tumenaite - Braženiene ar kaimiņzemei raksturīgiem Lieldienu olu krāsojumiem, Sauļus Lampicks ar koka sprēslīcām, Edita Dapšiene un Antanas Dundulis ar austām jostām, kā arī Ēvalds Kapčs ar metāla kalumiem.

  Latviju pārstāvēs 63 tautas lietišķās mākslas studijas un 5 individuāli strādājoši meistari. Saule kā ornaments rotās dvieļus, galdautus, cimdus un keramiku. Izstādē būs apskatāmas arī no dzintara - reizēm saukta par saules akmeni - darinātās rotas.

  Latvijas tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieki īpaši šai izstādei gatavo sienas dekoru, kas sastāv no 99 kvadrātiem (katrs 20 x 20 cm) - rāmīšiem, kur katrā būs dažādu autoru un citādā tehnikā veidota saules zīme - pinēju pīta, audēju austa, kalēju izkalta, rokdarbnieku izšūta, mezglota, tamborēta vai adīta.

  Izstādi rīko Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā ar Latviešu tautas mākslas savienību un valsts aģentūru "Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs".

  Izstāde atvērta no 18.jūnija līdz 16.augustam; darbi apskatāmi no trešdienas līdz svētdienai laikā no plkst. 10:00 līdz 17:00.


  Ievietotāja profils | Komentāri (5)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook