Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Igauņu ārsta protests
  • Politika, ekonomika
  • 2009-09-02

  Igauņu ārsta protests

  Igaunijā centrālās Ida Virumā slimnīcas administrācija atbrīvojusi no amata ortopēdu, kas izmetis atkritumu urnā krievu tautības pacienta pasi, jo viņš nav pratis igauņu valodu, raksta Krievijas ziņu portāls newsru.com.

  Slimnīcas galvenais ārsts Kalju Mits paskaidrojošā vēstulē paudis, ka vadījies pēc valodas likuma un ar to skaidro savu lēmumu par ortopēda atbrīvošanu no amata.

  Pacients, pēc ārsta vārdiem, nav spējis izteikties valsts valodā, jo bijis krievvalodīgais, kā vairums Ida Virumā apriņķī dzīvojošo cilvēku.

  "Diemžēl slimnīca nav spējīga pilnībā novērst dažu ārstu, medicīnas darbinieku un cita slimnīcas personāla tamlīdzīgu rīcību. Mēs atvainojamies pacientam, vecākiem un citiem, kurus skārusi ortopēda Strausa uzvedība," paudis galvenais ārsts savā ziņojumā. Pēc 14 gadus vecā Dmitrija mātes liecības, pusaudzis svētdien vērsies slimnīcas traumpunktā ar kājas traumu pie ortopēda Strausa. Ārsts igauniski jautājis, kas noticis. Saņemdams atbildi krievu valodā, ārsts paņēmis puiša Igaunijas pilsoņa pasi un izmetis atkritumu urnā, sakot, ka pusaudzim, kas neprotot valsts valodu, tāda pase neesot vajadzīga.

  Dmitrija vecāki vērsušies policijā, ziņojot par neatbilstošu ārsta uzvedību un pases apgānīšanu.

  "Ja urnā izmestais dokuments nav guvis bojājumus, tad šāda rīcība neparedz sodāmību Kriminālkodeksa ietvaros. Iespējams, šī rīcība aizskāra pases īpašnieka cieņu un viņam ir tiesības pieprasīt morālu kompensāciju, ceļot prasību tiesā," komentēja policijas preses sekretāre Nellija Pello.

  Avots: TVNET


  Ievietotāja profils | Komentāri (39)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook