Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Likvidēs Jaunsardzi?
  • Militārisms, drošība
  • 2009-10-16

  Likvidēs Jaunsardzi?

  Domāju, ka daudziem ir zināms, kas ir Jaunsardze, kādi ir tās mērķi un ar ko jaunsargi nodarbojas, taču īsumā Jaunsardze ir brīvprātīga Aizsardzības ministrijas vadīta organizācija, kas nodarbojas ar jauniešu izglītošanu militāro zināšanu, fiziskās sagatavotības un patriotiskajā jomā.
  Pēdējā laikā mēdijos izskanējis par Jaunsardzes slēgšanu, vai pievienošanu valsts aģentūrai "Tēvijas sargs". Iespējams daudziem šī ziņa var šķist pavisam nebūtiska, tomēr parokot dziļāk atklājas, ka jaunsardze ir vienīgā interešu izglītība, kas jauniešiem ir bez maksas.

  Jaunsardzē pēdējā gada laikā pieteicies trīs reizes vairāk jauniešu (2800) nekā iepriekšējos gados (800 - 1000). Šobrīd jaunsardzē darbojas aptuveni 7,3 tūkstoši jaunsargu.

  Pēc pieredzes varu teikt, ka Jaunsardze sniedz jauniešiem ne tikai militāras zināšanas, bet iemāca dzīvot, audzina jaunsargus staltus un drošus par sevi. Latvijai ir vajadzīgi droši jaunieši ar patriotiskām un nacionālām jūtām pret savu tautu un kultūru. Tikai mācot cilvēkam jau no agras bērnības mīlēt savas tautas tradīcijas, kultūru un tikumus, varēsim skatīties uz savu tautu kā vienotu nacionālistu kopu ar vienotām idejām, uzskatiem un darbiem. Un Tikai esot vienotiem mums izdosies tikt pāri visām šobrīd valstī esošajām problēmām.

  Esam jau sen pārliecinājušies par mūsu valdības ieekonomēšanas uzskatiem, ka jāietaupa uz to, kur vieglāk apgriezt, nevis kas svarīgāk vai ne tik svarīgi. Pēc manām domām mūsu tautas nākotne šajā brīdī ne pa visam nav tā joma, kurai uzgriezt muguru.

  Kaspars Šīmanis


  Ievietotāja profils | Komentāri (14)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook