Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Vērtīgs mūzikas albums
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2009-10-23

  Vērtīgs mūzikas albums

  Ir iznācis jauns kompaktdisks - mūsdienu tautas mūzikas izlase SVIESTS 3.
  Šoreiz izlasē ir īpaši liela daudzveidība - tajā ir iekļauti 22 skaņdarbi. Blakus tādiem jau SVIESTA veterāniem kā „Laiksne", „Auļi", „Skyforger" un „Baobabs", šajā izlasē ir arī mazāk dzirdēti projekti, kā senās mūzikas ansamblis „Trakula", hip-hopa mākslinieks Misters, Druvienas folkloras kopa „Pērlis", kuras dalībnieki nu jau visā Latvijā vairāk pazīstami kā dziedošā Vītolu ģimene.

  Daudziem būs pārsteigums, ka grupas ar latviešu saknēm jau daudzus gadus darbojas visā pasaulē - „Zigrīdas kalpi" Austrālijā, „Lini" ASV, KGB un „Lokal Heroes" Vācijā.

  Liela daļa no skaņdarbiem ir ierakstīta tieši šim albumam un vismaz pagaidām citur nebūs atrodami. Tajos ieskanās tik dažādi muzikāli virzieni kā reps, regejs, metāls, folks, viduslaicīgas skaņas un vēl citi eksperimentālāki skanējumi. Tam visam pa vidu arī tīri tradicionālas dziesmas, kuras aizrauj ar skaidru nesamākslotību un sparīgu dzīvesprieku.

  SVIESTS 3 jau atrodams labākajos mūzikas veikalos, bet pirmā prezentācija tam notiks oktobra beigās pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX 2009 Kopenhāgenā, Dānijā. Kultūras menedžmenta centrs „Lauska" jau ceturto gadu piedalās WOMEX, sadarbībā ar Latvijas Mūzikas informācijas centru starptautiski prezentējot latviešu tautas mūziku dažādās tās izpausmēs.

  Paredzēts, ka atgriežoties mājā, novembrī SVIESTS 3 tiks ieskandināts jaunizveidotajā folk-krodziņā ALA Vecrīgā ar daudzu sviesta kūlēju dalību. Sekojiet paziņojumiem presē, vai internetā.

  Avots: Lauska


  Ievietotāja profils | Komentāri (1)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook