Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Sēļu tradīciju vakars
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2009-12-02

  Sēļu tradīciju vakars

  Aicinām piedalīties sēļu tradīciju vakarā! Grupa „Saucējas” un draugi dalīsies pieredzē, kas iegūta, izzinot Sēlijas folkloras materiālu - gadskārtu, ģimenes godu dziesmas, liriskās dziesmas, instrumentālās melodijas, rotaļas u.c.

  Koncertā būs arī stāsti, komentāri un fotogrāfijas no literatūras avotiem, arhīvu materiāliem, muzeju krājumiem un teicēju pēcteču liecībām. Vakara gaitā klausītājiem būs iespēja izsekot folkloras pētnieku un mūziķu Jurjānu Andreja un Emiļa Melngaiļa gaitām folkloras ekspedīcijās (19.gs. 90.gadi un 20.gs 20.gadi) Sēlijas novados Sēlpilī un Vārnavā.
  Grupas vadītāja Iveta Tāle stāsta, ka „Saucējas” Sēlpils un Vārnavas dziedāšanas tradīcijai piesaistīja ar sekundām bagātā, arhaiskā burdondaudzbalsība - īpatnējās pavasara rotāšanas, kā arī citas gadskārtu un godu dziesmas. Tā kā šīs dziesmas nav saglabājušās skaņu ierakstos, tad iespējamais skanējums bija jārekonstruē. Dziesmu tekstus sēliskajās izloksnēs „Saucējām” palīdzēja apgūt valodniece Maija Poiša. Šogad pavasarī grupas dalībnieces devās pa Jurjānu Andreja un Emiļa Melngaiļa folkloras ekspedīciju pēdām Sēlpilī un Vārnavā, iemūžinot foto un videomateriālos ekspedīciju maršrutu, tiekoties ar teicēju pēctečiem, kā arī izmēģinot rotāšanas dziesmas Sēlijas pakalnos.

  Pasākuma plakāts ar norises vietu un laiku >>>


  Ievietotāja profils | Komentāri (1)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook