Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
"Maskačkas spēlmaņi" izdod albumu "Ļipa kust"
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2009-12-30

  "Maskačkas spēlmaņi" izdod albumu "Ļipa kust"

  Albums sastāv no divām blīvplatēm un grāmatas ar Sniedzes Grīnbergas danču aprakstiem un Maritas Grases zīmējumiem. Ar Latvijas Esperanto asociācijas gādību apraksti tulkoti arī esperanto kopvalodā. Albumā iekļauti 33 folkloras kustības apritē esoši vai bijuši danči - gan zināmāki, gan nezināmāki.

   "Maskačkas spēlmaņu" vadītājs un šā albuma redaktors un sastādītājs Ansis Ataols Bērziņš priekšvārdā raksta:

  "... tā ir oda mūsu jaunībai un tanī dancotajiem dančiem - pirmajās "Baltikās" nodancotām un negulētām naktīm, danču klubam VEFa Sarkanajā zālē „Saviešu" pavadījumā, vēlāk - Virsnieku namā zem Gorbačova bildes, kādu laiku arī zem atgriezušamies Latviešu biedrības, Zeļļu gaitenī, Olaines vidusskolā un no tās braucošajā elektriskajā vilcienā, „Čaikas" tamburos, braucot no Viļņas ar igauņiem un Rēveles - ar leišiem, jā, tā ir mūsu oda tiem laikiem, tādiem, kādus droši vien vairs nepiedzīvosim. Un ne tikai tāpēc, ka paši esam palikuši vecāki un kūtrāki, bet arī tāpēc, ka tas bija īpašs laiks ar savādāku uztveri un no tās izrietošu rīcību."

  "Ļipa kust" ir "Maskačkas spēlmaņu" ceturtais albums. Tāpat kā iepriekšējais - "Pāri jumtam", arī šis ir ierakstīts, pēc iespējas saglabājot dabīgu, nepārveidotu skaņu: ieraksts veikts ar diviem kondensatormikrofoniem pa taisno divos kanālos telpā ar dabīgu revirberāciju, visām balsīm un muzīkām skanot vienlaicīgi. Pasākumā paredzēts izdejot albumā iespēlētos dančus gan šobrīd iedejotajos, gan oriģinālajos variantos - izrādās, ka daudzi no tiem laika gaitā pārveidojušies. 

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (1)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook