Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Meteņi Brīvdabas muzejā
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2010-02-11

  Meteņi Brīvdabas muzejā

  Svētdien, 14. februārī no plkst. 13. līdz 16. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā svinēs Meteņa dienu. Senos Meteņus svinēja kā viduspunktu starp Ziemassvētkiem un Lielo dienu - ziemas un pavasara saulgriežiem. Ar Meteņa dienu beidzas budēļos iešanas laiks, tāpēc pēdējā dienā šī tradīcija bijusi sevišķi iecienīta, tā ka dažos novados Meteņa dienu saukuši pat par Budēļu dienu. Meteņa dienas budēļi izpēra slinkākos. Visvairāk pērienu dabūja puiši un meitas, kā arī bērni, kas slikti mācījās grāmatu zinības.

  Meteņa dienā Brīvdabas muzejā apmeklētāji būs laipni aicināti piedzīvot saistošu folkloras un ziemas aktivitāšu programmu pie Zemgales sētas ar Meteņu budēļu - folkloras kopu „Skandinieki" un „Rija" piedalīšanos.

  Meteņu svinēšanā ietilpst braukšana ciemos un vizināšanās ar ragaviņām no kalna, sacenšoties, kurš tālāk. Vakarā - Meteņu mielasts un budēļos iešana, dziedāšana. Raksturīgākā Meteņu tradīcija - vizināšanās ar kamanām, tāpat arī braukšana tālos ciemos- nodrošina garu linu augšanu un auglību druvās.

  Meteņa dienas programmā padomāts par dažādām apmeklētāju interesēm, sākot no rokdarbiem un citām senajām prasmēm, beidzot ar sportiskām izklaidēm svaigā gaisā. Apmeklētāji būs aicināti doties jautrā pārgājienā pa Meteņu Piedzīvojumu taku, piedalīties lielībnieku sacensībās, sveču liešanā kopā ar bitenieku Daugmales Jāni, budēļu rotaļās, puzuru darināšanā, kā arī izvizināties ar ledus lēzi jeb ragavu karuseli, kas uzstādīts Juglas ezerā iepretim Vidzemes sētai.

  Atgādinām, ka Brīvdabas muzejā par atsevišķu samaksu var īrēt slēpošanas inventāru un ragaviņas, kā arī, iepriekš piesakoties, iespējams izbaudīt ziemas ainavu zirga vilktās kamanās.

  Gaidām lielus un mazus uz pēdējo budēļu dienu šajā gadā! Kājās - vilnas zeķes, rokās - dūraiņi, līdzi - ragaviņas!

  Ieejas maksa: Ls 1,00 pieaugušajiem, Ls 0,75 studentiem, Ls 0,50 skolēniem


  Ievietotāja profils | Komentāri (3)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook