Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Grāmata par daudzbalsību tradicionālajā mūzikā
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2010-02-14

  Grāmata par daudzbalsību tradicionālajā mūzikā

  Grāmata

  Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētījumu sērijā „Studia humanitarica” izdota Andas Beitānes grāmata "Vēlīnās izcelsmes vokālā daudzbalsība latviešu tradicionālajā mūzikā".

  Izdevums adresēts ne tikai zinātniekiem un studentiem. Tajā apkopotais plašais mūzikas materiāls gan audio, gan nošu formātā būs noderīgs arī tradicionālās mūzikas praktiķiem un visiem tiem, kurus interesē latviešu tradicionālā mūzika.

  Andas Beitānes monogrāfija Vēlīnās izcelsmes vokālā daudzbalsība latviešu tradicionālajā mūzikā (448 lpp., teksts, notis, 3 CD) aizsāk Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta sēriju „Studia humanitarica”.

  Sērija veidota, lai gādātu, ka Latvijas akadēmiskajā apritē nonāk pētījumi, kuri tapuši uz agrāk izstrādātu promocijas darbu pamata un kuru autori ieguvuši doktora grādu humanitārajās zinātnēs.

  Grāmatā publicētais pētījums ir pirmais darbs, kas veltīts latviešu vēlīnās izcelsmes vokālās daudzbalsības izpētei dokumentācijas un pētniecības vēstures kontekstā. Tas apkopo vairāku gadu (1992–2009) rūpīgu lauka pētījumu un teorētisku studiju rezultātus, kas, ietverot visu šajā tematikā līdz šim paveikto, sniedz jaunu, sakārtotu skatu uz vēlīnās izcelsmes vokālo daudzbalsību Latvijā, tās detalizētu tipoloģiju, kā arī sīkas, izsmeļošas, uz lauka pētījumiem balstītas konkrētu gadījumu analīzes un aprakstus. Grāmatas teorētiskajā daļā raksturota un analizēta latviešu vokālās daudzbalsības izpētes gaita un problemātika, kā arī sniegts ieskats pasaules tradicionālās mūzikas daudzbalsības pētniecības vēsturē, akcentējot sistematizācijas un metodoloģijas aspektus. Empīriskā pētījuma gaitā apgūtas jaunas, latviešu zinātniskajā literatūrā līdz šim nepētītas daudzbalsības formas, kā arī, pamatojoties gan uz publicētajiem, gan arhīvu materiāliem un lauka pētījumu rezultātiem, apkopoti un sistematizēti visi līdz šim dokumentētie latviešu vēlīnās izcelsmes vokālās daudzbalsības tipi, to izplatība un dokumentācijas vēsture.

  Pētniecisko analīzi papildina plašs ilustratīvais materiāls – mūzikas piemēru nošu pielikumi un dziedājumu digitāli ieskaņojumi. Trijos kompaktdiskos apkopotais mūzikas materiāls, kas veidots kā līdz šim Ziemeļlatgalē ierakstos fiksētās vokālās daudzbalsības ar solo augšējo pavadbalsi izlase, atklāj šo daudzbalsības veidu visā tā lokālo versiju daudzveidībā. Kompaktdiskos iekļauti unikāli ieskaņojumi, kas dokumentēti laika posmā no 1971. līdz 2000. gadam un līdz šim nav publicēti.

  Informācijas avots: http://www.nkmva.gov.lv/index.php?option=com_content&task=view&id=206&Itemid=1


  Ievietotāja profils | Komentāri (4)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook