Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Deputāti pamet sēdi , jo nevēlas runāt latviski
  • Politika, ekonomika
  • 2010-02-19

  Deputāti pamet sēdi , jo nevēlas runāt latviski

  Attēlā Liepājas krievu kopienas vadonis un deputāts Kravcovs

  Ceturtdien Liepājas domes sēde sākās, piedaloties visiem 15 deputātiem, bet beidzās, klāt esot tikai velna ducim. Valērijs Kravcovs un Stēns Lorenss stundu pēc sēdes sākuma, pulksten divos, no zāles aizgāja, jo domes priekšsēdētājs Uldis Sesks deva viņiem vārdu tikai tad, ja viņi sēdē runātu latviski.

  Šādu notikumu pavērsienu radīja deputāts Jānis Vilnītis, kurš jau pirmā darba kārtības punkta apspriešanā, šķiet, bija sagatavojies, jau ar dokumentiem rokās, neizturēt, ka deputāti Valērijs Kravcovs un Stēns Lorenss sēdē paši nerunā latviski, bet viņu vietā runā tulki. "Tas mūsu sēdes kārtību izstiepj garumā un padara darbu neefektīvu, rodas pārpratumi. Mums bija noruna, ka viņi pusgada laikā iemācīsies. Man nav iebildumu, ka viņi ir vēlēti, ka viņiem ir palīgos tulki, tomēr pašiem ir jārunā latviski - kas var būt parliecināts, ka deputāti domā tiešām tā, kā tulki saka," teica J.Vilnītis, tobrīd novirzīdamies no apspriešanas tēmas - par pašvaldības kapitāla daļu turētājiem.

  Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks J.Vilnītim bija ļoti atsaucīgs: "Es domāju līdzīgi. Lūdzu deputātus, kuri paši ir solījuši, ka viņi runās valsts valodā, ņemiet to vērā. Nevarēšu jums dot vārdu, ja nerunāsiet valsts valodā." Tas radīja S.Lorensa iebildumus, kurus viņš, starp citu, izteica latviski: "Kas tas ir, Uldi, skandāls katru reizi," norādīdams, ka viņš nav Latvijas pilsonis un ka pārāk daudz latvieši centrē uzmanību uz valodu, nevis uz risināmām problēmām. Tomēr turpmāk tiešām S.Lorenss, kad ņēma vārdu, gluži veiksmīgi un saprotami runāja latviski.

  Turpretī V.Kravcovs vairākas reizes mēģināja sākt runāt krievu valodā. U.Sesks to viņam neatļāva. Kad sēdes gaita bija aizvirzījusies līdz 17.darba kārtības punktam, tad savukārt V.Kravcovs vairs neizturēja, piecēlās, atzina: "Tādā gadījumā man nav iespējams aizstāvēt savas kopienas intereses," un aizgāja. Kā solidarizējoties ar viņu, tūdaļ sēdi pameta arī S.Lorenss, noteikdams: "Čau!"

  J.Vilnītis, aicinādams ievērot valsts valodu Liepājas domē, atsaucās uz Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas jau pērn augustā dotu skaidrojumu domei, ka "privātā kārtā pieaicināts tulks nevar būt pašvaldības domes deputāta pilnvarots pārstāvis". Vēlāk deputāts Ivars Kesenfelds žurnālistiem sacīja, ka sen jau vajadzējis izvirzīt prasību visiem deputātiem runāt latviski domē - "tad Stīns varbūt jau ātrāk runātu latviski. Par Kravcova kungu gan es šaubos".

  Liepajniekiem.lv


  Ievietotāja profils | Komentāri (5)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook