Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Kādi pasākumi šogad gaidāmi?
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2009-01-25

  Kādi pasākumi šogad gaidāmi?

  Lai arī šis gads iesācies ar samazinātu vai apturētu finansējumu daudziem kultūras projektiem un iecerēm, tomēr arī šogad mūs priecēs vairāki jauki pasākumi un festivāli tradicionālās kultūras jomā.

  Neliels ieskats par zināmajiem pasākumiem:

  2009. gada 14. februāris – Ziņģētāju un stāstnieku vakars Rēzeknes rajona Viļānu kultūras namā, plkst. 18. Pasākumu organizē Tautas muzikantu biedrība. Tā pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad pasākums notika Madonas rajona Barkavā. Šī pasākuma mērķis ir parādīt ziņģu un stāstāmās folkloras aktualitāti dažādos laikos un tās nozīmību mūsdienu kultūras norisēs, kā arī aktualizēt to, ka folklora nav sastingusi pierakstīta vienība, bet tā rodas sabiedrībā arī mūsdienās.

  2009. gada 25. februāris- Studentu folkfestivāls Jelgavā LLU aulā, plkst. 18. Festivāla 20-tā jubileja tiks sagaidīta ar muzikāliem priekšnesumiem akustiskajā izpildījumā- kā folkfestivāla pirmsākumos.

  2009. gada 30. maijs – XV Senioru Deju svētki Kuldīgas estrādē, ko organizē valsts aģentūra “Tautas mākslas centrs” sadarbībā ar Kuldīgas pilsētas domi un Kuldīgas rajona padomi.

  2009. gada 27. jūnijs – Kurzemes novada Deju svētki Ventspilī, ko organizē Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs sadarbībā ar valsts aģentūru „Tautas mākslas centrs”. Kurzemes novada deju svētkos akcents tiks likts uz kurzemes horeogrāfu radošo darbību, tautas deju vietu un lomu latviskās dzīvesziņas saglabāšanā starp Dziesmu un deju svētkiem. Iepriekš Kurzemes novada Deju svētki notika 2005. gadā Aizputē un 1997. gadā Rojā.

  2009. gada 8. - 12. jūlijs XXII Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2009” Rīgā, Jelgavā un Zemgales pagastos. Festivāls ir sabiedrībā ļoti iecienīts un Baltijas valstu vārdu nesis arī plašākā pasaulē. Tā dalībnieki būs folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no visiem Latvijas novadiem, kā arī viesi no 15 ārvalstīm. Šogad festivāla tēma ir “Zīmes”. Latvijā līdz šim ir notikuši 7 festivāli -1988., 1991., 1994., 1997., 2000., 2003., 2006. gadā.

  2009. gada 5. - 9. augusts VII Starptautiskais tautas deju festivāls „Sudmaliņas” Rīgā, Jūrmalā, Cēsīs, Carnikavā, Talsos, Valmierā. Festivāls pulcēs gan Latvijas dejotājus, gan ārvalstu deju grupas. Festivāla laikā būs gan tautas spēļu diena, gan meistardarbnīcas deju kolektīvu vadītājiem un deju speciālistiem, gan danču vakari un vairāki labdarības koncerti. Tāpat festivāla dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar novadu kultūrvēsturiskajām vietām un kultūras tradīcijām.

  Ja jums ir zināmi vēl kādi kultūras pasākumi, kuru norise plānota 2009. gadā, sūtiet informāciju uz redakcija@nacionalisti.lv

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (2)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook