Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
"Vienkoči" Mazsalacā
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2010-05-28

  "Vienkoči" Mazsalacā

  No 10. līdz 12. jūnijam Mazsalacā norisināsies praktiskais seminārs „Vienkoči". Semināru aicināti apmeklēt visi interesenti ar vai bez priekšzināšanām kokapstrādē. Pieteikties var līdz 4. jūnijam. Semināra laikā  paredzētas teorētiskas un praktiskas nodarbības, kā arī  vietējo vēsturisko objektu – Skaņā kalna parka un Tūteres ozola vietas apmeklējums.

  Semināra norise plānota saskaņā ar 2010. gada rudenī paredzēto kokamatnieku izstādi - konkursu „Koks tautas lietišķajā mākslā”.

  Koks tā  pieejamības dēļ mūsu klimatiskajos apstākļos jau sen tiek izmantots gan celtniecībā, gan sadzīvē nepieciešamo lietu izgatavošanā. Par vienkočiem sauc darinājumus, kas tapuši no viena koka, to mehāniski apstrādājot, lai iegūtu nepieciešamo formu. Arī visvienkāršākā koka karote ir vienkocis.

  „Tradicionālo prasmju skolas 2009” apmeklētājiem Līgatnes vienkoču parkā meistara Riharda Vidzicka vadībā bija iespēja apgūt pamata prasmes koka sagatavošanā un apstrādē, kā arī praktiskajās nodarbībās iemācīties izgatavot sili vai vienkoča krēslu. Semināra „Vienkoči” dalībniekiem būs iespēja atjaunot un papildināt zināšanas vienkoču izgatavošanā.

  Semināru rīko Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā  ar Mazalacas Kultūras centru, ar daļēju Valsts Kultūrkapitāla fonda un Mazalacas novada pašvaldības atbalstu.

  Pieteikuma anketa un papildus informācija atrodama Aģentūras mājas lapā www.nkmva.gov.lv


  Ievietotāja profils | Komentāri (0)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook