Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Baltie kāzu baloži
  • BLOGS
  • 2010-06-10

  Baltie kāzu baloži

  Šodien pagāju garām veikalam, uz kura durvīm bija lieliem burtiem rakstīts "Baloži jūsu kāzām".  Tas kaut ko atsauca atmiņā...

  Nesen uz AB dambja ievēroju traucamies deviņas automašīnas. Protams, tur ir ķieģelis un braukt nemaz nedrīkst, bet to jau neviens neievēro. Automašīnās bija jaunais pāris un kāzu viesi. Īpašu uzmanību viņiem nepievērsu, vien kādā brīdī ievēroju, ka debesīs paceļas divi balti baloži. Abi aiztraucās augstu debesīs - viens mazliet vairāk pa kreisi, otrs pa labi. Pēc kādām desmit minūtēm pārdesmit metrus no manis tieši blakus diviem vīriešiem piezemējās viens no šiem baltajiem dekoratīvajiem putniem. Virs baloža laidelējās vārna un sudrabkaija. Abi šie putni ēd praktiski visu, kas kustas un arī vairs nekustas, to skaitā baloža gaļu, ja kāds līķis gadās pa ceļam. Vārnām vēl arī ir raksturīgi piepalīdzēt tizlākām dzīvām radībām ceļā uz aizsauli. Protams, cilvēku tuvumā gan vārna, gan kaija nedevās knābāt balodi, bet gan aizlaidās mazliet tālāk, lai novērotu situāciju. Tikmēr balodis tizli trīcēja, tirināja savu balto kaklu un izdvesa kaut kādas skaņas. Tuvumā esošie vīrieši mēģināja viņu pacienāt ar kaut ko, bet putns par barību, protams, nelikās ne zinis. Es jau tajā brīdī devos prom un tā arī nezinu, vai viņi iesāka ko tālāk. Bet esmu pārliecināts, ka, ja viņi vai kāds cits cilvēks šo balodi pēc tam nesavāca, tad nākošās dienas viņam vairs nav bijis.

  Ja jums kādreiz ir iespēja pasargāt vienu vai divas baložu dzīvības no šādas idiotiskas nāves "skaistu" fotogrāfiju dēļ, nekavējieties. Nevajag šos krātiņa putnus laist brīvībā, jo viņi nav spējīgi parūpēties par sevi. Es mazliet nožēloju, ka nesavācu šo balodi un neaiznesu atpakaļ kāzu viesiem. Protams, nezinu, ko viņi ar to būtu iesākuši. Droši vien tāpat pa kluso palaistu vaļā, līdz ar to nolemjot viņu drīzai un nežēlīgai nāvei.


  Ievietotāja profils | Komentāri (8)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook