Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Aicina gadskārtējais skrējiens «Baltijas ceļš»
  • Kultūra, tradīcijas
  • 2010-08-10

  Aicina gadskārtējais skrējiens «Baltijas ceļš»

  Tiek piedāvāta unikāla iespēja piedalīties gadskārtējā stafetes veida skrējienā «Baltijas ceļš». Lai daudz nemoralizētu par to, ka tas principā patiešām ir tīri patriotisks jautājums un ko vajadzētu ievērot, šoreiz vienkārši aicinu un iesaku – tiem, kam ir laiks, vēlme un iespējas, variet piebiedroties dažiem skrējēju kluba «Ozolnieki» entuziastiem. Izbaudīt šo pasākumu varu ieteikt tiem, kuriem tiešām ir patriotiskas jūtas pret valsti un notikumiem, kas bija “Baltijas ceļā” - turklāt noteikti kāds arī no Jums tajā pats piedalījās – tātad unikāla iespēja atcerēties šo sajūtu, atkārtojot vēsturisko maršrutu skrienot – darot to, kas patīk – tātad, es atkārtojos, bet patiešām lieliska iespēja!

  Turklāt šis labi noder tiem, kas gatavojas garām distancēm sacensībās, piemēram, tādām kā maratons – lieliska iespēja trijās dienās sakrāt kilometrāžu pēc saviem ieskatiem kopā ar patīkamiem cilvēkiem un rast jaunas emocijas un iespaidus (neaizmirstiet fotoaparātu!) - vismaz ar brāļiem lietuviešiem kopā patiešām ir jautri :)

  Pagājušā gada atstāsts par skrējienu kopā ar bilžu galeriju un foto parakstiem: http://www.jelgavnieki.lv/?act=4&art=13178

  Šeit vēl daži foto no pagājušā gada skrējiena - http://www.draugiem.lv/SKOzolnieki/gallery/?pid=99534189 . Un bildes no senākiem skrējieniem - http://www.ozolnieki.lv/101_bilde.php?bilde=/userfiles/image/Skrejeji_Ozolnieki/Baltijas_cels/BC_2000.jpg&galerija=/Skrejeji_Ozolnieki/Baltijas_cels/ .

  Tagad oficiālā daļa šī gada skrējienam:

  19. starptautiskais stafetes skrējiens «Baltijas ceļš» notiks no 20. līdz 22. augustam Lietuvas, Latvijas un Igaunijas teritotijās .

  Šīs sportiskās akcijas galvenais mērķis ir atgādināt pasaules sabiedrībai par apkaunojošo un slepeno Molotova – Ribentropa paktu, kas paredzēja Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iekļaušanu PSRS, kā arī atgādināt par trīs Baltijas tautu vienotību un solidaritāti cīņā par savu Brīvību un Neatkarību.

  Stafetes skrējiens atgādinās arī par 1989. gada cilvēku roku veidoto «Baltijas ceļu». Tāpat kā visus iepriekšējos 18 gadus, skrējēji atkārtos dzīvās ķēdes gaitu uz «Baltijas ceļa».

  Stafetes skrējienā aicināti iesaistīties visi skriešanas entuziasti no Baltijas.

  19. starptautiskais stafetes skrējiens «Baltijas ceļš» startēs 20. augustā pulksten 10 Katedrāles laukumā Viļņā. Vakarā skrējēji nonāks Pasvalē, kas atrodas netālu no Lietuvas un Latvijas robežas. 21. augustā ap plkst. 6 skrējēji turpinās ceļu no Pasvales un ap plkst. 9 nonāks Saločai-Grenstāles robežpunktā. Ap plkst. 11.30 dalībnieki ieradīsies Bauskā, plkst. 15 skrējēju delegācija noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa Rīgā, bet plkst. 21 sportisti finišēs Salacgrīvā. Stafetes skrējiena pēdējā dienā plkst. 6 skrējēji startēs no Salacgrīvas, plkst. 7.10 šķērsos Latvijas un Igaunijas robežu, bet 600 kilometru garās distances finišs paredzēts plkst. 18 Tallinā, laukumā pie Igaunijas Republikas parlamenta ēkas.

  Īsumā vēl galvenās lietas: dalības maksa skrējienā ir 200 litu (40 latu), par ko katrs dalībnieks dabūs formu, kas paredzēta, lai svinīgi ieskrietu pilsētās un ko pēc tam varēs paturēt par piemiņu. Maksā ietilpst arī daļa ēdināšanas, taču, protams, pašam arī ir jāņem līdzi ēdamais. Protams, ka noslēgumā arī apbalvošana – ar medaļām, rakstiem, suvenīriem, pasēdēšanu un visu, kā pieklājas. Katru dienu dalībniekam jāveic vismaz divi vai trīs etapi, neskaitot svinīgo ieskriešanu pilsētās (ļoti mazi šie kopējie posmi) – katrs var izvēlēties, skriet 5 vai 10 km un ar ko kopā. Parastā kombinācija – 2 leiši, viens letiņš, jo šamējie, protams, ir divreiz, trīsreiz vairāk – partnerus vienkārši izvēlas pēc spēkiem, lai vienam nav jāskrien sacensību režīmā, kamēr otram tā ir pastaiga.

  Nolikums pieejams šeit - http://www.draugiem.lv/SKOzolnieki/gallery/?pid=99584139 . Šī gada neesmu tulkojis, taču var palasīties iepriekšējā gada – būtība jau nemainās, tikai datumi -http://www.draugiem.lv/SKOzolnieki/news/item/77818/ .

  Sīkāka informācija pa tālruni 26086671 (Juris Bērziņš, skrējēju kluba «Ozolnieki» vadītājs).

   

  Rolands Bartušēvics


  Ievietotāja profils | Komentāri (1)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook